mięso sezonowane w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród licznych alternatyw, jakie daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie posiłki

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. Krakow Restaurant Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, piada i liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.