kuchnia włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują rzadsze potrawy – canelloni, polentę czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku cechom: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie są też mniej znane potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i potrawy z wielu części kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Posiłek na włoską modę koniecznie musi zawierać też aperitiff. Odrobina czerwonego wina to dla Włocha kanon. czytaj Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć nie mały wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.